Yarışma hangi tarihler arasında gerçekleşiyor?

“2022 Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” yarışması 1 Şubat – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek projeleri kapsıyor.

Yarışmaya kimler katılabiliyor?

81 ilin Afet ve Acil Durum Müdürlükleri yarışmaya katılabiliyor.

Yarışma başvuruları devam ediyor mu?

Yarışma başvuruları 6 - 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam etmektedir.

Yarışmanın kazananları ne zaman açıklanacak?

Yarışma komitesi 1-28 Şubat 2023 tarihleri arasında kazananın belirlenmesi için değerlendirmelerini yapacaktır. “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının sonuçları Mart 2023 tarihinde açıklanacaktır.

Sonuçlar nereden açıklanacak?

Dereceye giren illere sonuçlar yazılı ve sözlü olarak bildirilecektir. Yarışma sonuçları basın, www.dask.gov.tr ve www.dasksehirleryarisiyor.com web siteleri, www.facebook.com/dask ve www.instagram.com/dasktr sosyal medya sayfaları aracılığıyla da duyurulacaktır.

Proje dosyalarının gönderilmesi için son tarih nedir?

Proje dosyalarının son teslim tarihi 31 Ocak 2023'dür.

Proje planı ve proje sonuç raporu dosyalarının hazırlanması zorunlu mu?

Yarışma puanlama sistemine göre dereceye giren illerin belirlenmesi için proje planı gönderimi ve sonuç raporu hazırlığı zorunludur.

Etkinliklerin yapıldığı nasıl raporlanacak?

Proje uygulama kılavuzunun tüm bölümlerinde belirtilmiş olduğu gibi etkinliklerin video ve fotoğraflarla belgelenmesi gerekmektedir. Bu belgeler ilgili web sitesine yüklenmelidir. Ayrıca proje sonunda sonuç raporu hazırlanmalıdır.

Proje sonuç raporunda neler olacak?

Sonuç raporunda yapılan her etkinliğin süresi ve ulaşılan kişi sayısı belirtilmelidir. Açık hava etkinliklerinde ulaşılan kişi sayısı dağıtılan broşür ve promosyon materyalleri sayısına göre hesaplanacaktır.

Proje planındaki uygulamaların raporu ne zaman gönderilecek?

Her il proje planında yer alan takvime göre, tamamladıkları her etkinlik için raporlarını yarışma web sitesine yüklemelidir.

Proje planındaki tüm etkinlikleri yapmak zorunlu mudur?

Yarışma sonucunda alacağınız puan, proje planlarınızdaki hedeflerinize ne kadar ulaştığınıza bağlı olarak değişecektir. Okul eğitimlerinde 1000 çocuğa erişme hedefi koyan bir ilin, bu projeyi yapmaması hedefini %0 oranında gerçekleştirdiğini göstereceği için bu durum puanlamasında olumsuz bir etki yapacaktır. Bu nedenle hedeflere ulaşılması yarışmada dereceye girmek için son derece önemlidir.

Gönderilen tüm materyallerin kullanımı zorunlu mudur?

Kullanılan materyal sayısı sonuç değerlendirme için önemli bir kriterdir. Kullanılması zorunlu olmamakla birlikte, yarışmayı kazanmak isteyen illerin tüm materyalleri kullanmaları önerilmektedir.